Po wielu przygodach na kubańskim lądzie i krótkim, godzinnym locie z Hawany, znajdujemy się w Cancun. Tydzień na półwyspie Jukatan zapowiadał się bardzo obiecująco. W naszym planie znalazła się między innymi wizyta na wyspie Kobiet (Isla Mujeres), wybranej jako 6-ta najpiękniejsza wyspa Świata w 2013 roku wg użytkowników portalu TripAdvisor.
Ponadto zwiedziliśmy powstałą prawdopodobnie pod koniec XI lub na początku XII wieku piramidę Kukulkana. 7-go lipca 2007 roku obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.
Nie mogliśmy przegapić szansy na zwiedzenia miasta Mérida, inaczej nazywanego przez mieszkańców “Paryżem Nowego Świata”. Podobno na początku XX wieku Méridę zamieszkiwało najwięcej milionerów z całego Meksyku. Dziś to miasto to stolica stanu Yucatán.
“Na deser” zostawiliśmy sobie miejscowość Akumal, gdzie znajduje się przepiękna plaża. Spotkać tu można naturalnie żyjące żółwie, które szczególnie upodobały sobie to miejsce. Należy pamiętać, że można z nimi pływać, ale tylko na powierzchni wody. Nie wolno nurkować, łapać ani ich straszyć. Jest to ich dom, dlatego należy się dostosować do panujących tu zasad.
15 minut jazdy od Akumal znajduje się miejscowość Tulum, w której można znaleźć jedyną w swoim rodzaju świątynie. Jest ona położona na 12-metrowym klifie, skąd rozpościera się wspaniały widok na Morze Karaibskie.
Jeśli szukacie miejsca na urlop, a konkretnie miejsca w którym można spokojnie odpocząć i trochę pozwiedzać, to płw. Jukatan – a dokładnie miejscowość Playa del Carmen nadaje się do tego idealnie. Nie jest tak “turystyczne” jak Cancun. Ma swój urok, pomimo tego, że całe życie miasteczka toczy się wzdłuż Piątej Alei (Av. 5ta). Szczególnie polecamy hotel El Taj Oceanfront & Beachside Condos, w którym zatrzymujemy się za każdym razem gdy tylko odwiedzamy Meksyk. Ostatnio odkryliśmy, że jest on w pierwszej 25-ce najlepszych hoteli w Meksyku (dokładnie 23 pozycja). Z resztą zobaczcie sami – na samym końcu galerii kilka zdjęć z tego cudownego hotelu.
2 tygodnie minęły bardzo szybko. Naładowani energią, opaleni i szczęśliwi wracamy do domu.
Czas zmienić półkulę – po roku przerwy wracamy do Azji.
Zapraszamy do śledzenia naszej wyprawy po Azji Południowo-Wschodniej już od 14/02.
Pozdrawiamy i życzmy dużo słońca!
TABI

  • Akumal
  • Chichén Itzá
  • Isla Mujeres
  • Mérida
  • Playa del Carmen
  • Tulum
  • El Taj Oceanfront & Beachside Condo Hotel